Organizatorzy Pucharu Świata w skokach narciarskich w Zakopanem ogłosili, że konkurs się odbędzie. Jednak w związku z wprowadzeniem żałoby narodowej zminimalizowana zostanie oprawa artystyczna imprezy. Do kibiców zaś organizatorzy apelują o zachowanie w czasie zawodów powagi.

Komitet organizacyjny konkursu wydał specjalne oświadczenie, w którym poinformował o zmianie w programie Pucharu Świata. Zawody odbędą się bez imprez artystycznych, w skupieniu i ciszy. Dzisiaj jury FIS-owskie po zakończonych obradach powiedziało, że łączymy się w bólu i smutku z rodzinami ofiar tragedii - powiedział rzecznik zakopiańskiego konkursu, Czesław Fluder.

Podobna sytuacja miała miejsce przed dwoma laty. Wtedy po katastrofie budowlanej w Katowicach prezydent również ogłosił żałobę narodową, a kibice oglądali zawody w zupełnej ciszy.

Wojskowy samolot CASA z oficerami wracającymi z konferencji "Bezpieczeństwo lotów" rozbił się w środę po godz. 19 kilometr od lotniska w Mirosławcu. Zginęło 16 pasażerów i 4 członków załogi. Wśród ofiar są wysocy rangą oficerowie polskich Sił Powietrznych. Na miejscu katastrofy... czytaj więcej

Decyzja o wprowadzeniu żałoby narodowej ma związek z wczorajszą katastrofą wojskowego samolotu CASA, w której zginęło 20 osób. Do tragedii doszło wieczorem w okolicach lotniska wojskowego w Mirosławcu w województwie zachodniopomorskim. Maszyna rozbiła się podczas podchodzenia do lądowania.