Silny wiatr w niemal całej Polsce. Ponad 320 interwencji strażaków

Niedziela, 21 grudnia 2014 (08:05)

Strażacy cały czas odbierają zgłoszenia o powalonych drzewach. To skutki silnego wiatru. W sumie służby interweniowały już ponad 320 razy. W Krakowie wichura przewróciła 21-metrową choinkę pod Oknem Papieskim - w kilka godzin po tym, jak światełka uroczyście zapalił na niej kard. Stanisław Dziwisz. Drzewo uszkodziło dwa samochody.

Cztery osoby ranne, ponad 300 interwencji strażaków. W całej Polsce mocno wieje

Mazowsze, Wielkopolska, woj. zachodniopomorskie i kujawsko-pomorskie - w tych regionach najbardziej odczuwalny jest silny wiatr. Strażacy wyjeżdżali około 300 razy do usuwania skutków wichury. W pow. łobeskim (woj. zachodniopomorskie) ranne zostały cztery osoby po tym, jak samochód wjechał w... czytaj więcej

Wiatr w niektórych miejscach kraju, w porywach, osiągał prędkość dochodzącą do 100 km/h. Najwięcej działań strażacy odnotowali na terenie woj. mazowieckiego, śląskiego, wielkopolskiego, i zachodniopomorskiego - 

Właśnie w Zachodniopomorskiem - w powiecie łobeskim - samochód wjechał w konar leżący na drodze. W wypadku zostały ranne cztery osoby.

Na dziś synoptycy zapowiadają podobne zjawiska atmosferyczne, ale będą one zanikać w godzinach popołudniowych - powiedział nam Paweł Frątczak, rzecznik komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej. 

Wichura złamała choinkę pod Papieskim Oknem

Silny wiatr złamał choinkę stojącą pod Oknem Papieskim na ulicy Franciszkańskiej w Krakowie. Stało się to zaledwie kilka godzin po tym, jak światełka uroczyście zapalił na niej kardynał Stanisław Dziwisz. Drzewo uszkodziło dwa samochody, nikt nie został ranny. 21-metrowy świerk został pocięty. 

Artykuł pochodzi z kategorii: Polska

RMF24-PAP