Silne burze z gradem mogą przejść nad Mazowszem

Poniedziałek, 6 sierpnia 2012 (12:56)

Nad Mazowszem mogą przejść po południu gwałtowne burze z gradem - ostrzega warszawski urząd miejski i apeluje o ostrożność. W czasie nawałnic opady mogą sięgnąć nawet 50 mm, a siła wiatru może zbliżyć się do 100 km/h.

Zgodnie z prognozami IMiGW burze mogą pojawiać się od dziś od godziny 15 do jutra rana. W tym czasie mogą wystąpić opady deszczu i gradu w ilości od 20 do 35 mm, lokalnie 50 mm oraz silny wiatr w porywach od 80 do 100 km/godz.

Podczas burz należy unikać otwartej przestrzeni i nie parkować aut pod drzewami, wyłączyć urządzenia elektryczne i gazowe, zamknąć okna i drzwi, usunąć z balkonów zbędne przedmioty.

IMiGW prognozuje, że przelotne opady deszczu i burze wystąpią dziś początkowo na zachodzie oraz lokalnie na południu kraju, a w ciągu dnia będą przemieszczać się na wschód.

Harcerka zginęła przygnieciona drzewem

Wczoraj podczas nawałnicy 11-harcerka zginęła przygnieciona złamanym drzewem. Do wypadku doszło w miejscowości Borowy Młyn w powiecie międzyrzeckim w Lubuskiem, gdzie dziewczynka przebywała na obozie harcerskim.

Obóz, na którym wypoczywało ok. 40 dzieci, został zamknięty. Po swoje pociechy od wczoraj zgłaszają się rodzice.

Artykuł pochodzi z kategorii: Polska

RMF24-PAP