Sejmowi nowicjusze na Wiejskiej

Sobota, 3 listopada 2007 (21:01)

Weekendowy najazd na Sejm i pierwsze kroki świeżo upieczonych posłów w wielkiej polityce. Debiutanci zwiedzali gmach na Wiejskiej, uczyli się posłowania i głosowania. Pojawiły się nowe twarze, ale nie zabrakło też tych dobrze znanych.

Jako jeden z pierwszych posłów w Sejmie pojawił się dziś znany z Big Brothera poseł PO Janusz Dzięcioł. Tak jak pozostali koledzy dostał też brązową torbę z kompletem materiałów szkoleniowych i kopertą w środku. A w niej – identyfikator. Poseł Dzięcioł zwiedzał Sejm sam.

Równie znany Tadeusz Ross miał osobistego przewodnika – Ryszarda Kalisza. Nie wszyscy jednak potrzebowali pomocy starszych kolegów, bo pobyt na Wiejskiej to dla nich nie pierwszyzna. Jestem nauczycielką i w 2000 roku byłam tutaj ze swoją klasą. Mówiłam wtedy uczniom, że trzeba mieć marzenia. Moje się spełniły! - cieszy się jedna z poselskich debiutantek.

W poniedziałek po południu po raz pierwszy zbierze się Sejm VI kadencji i Senat VII kadencji. Nowi parlamentarzyści złożą uroczyste ślubowanie.

Artykuł pochodzi z kategorii: Polska

RMF FM - newsroom