Schetyna dla RMF FM: System PESEL zostanie usprawniony

Czwartek, 22 listopada 2007 (12:08)

Po informacjach RMF FM wicepremier Grzegorz Schetyna zapowiedział usprawnienie Powszechnego Elektronicznego Systemu Ewidencji Ludności. Jak się okazało, do systemu przyznającego numery PESEL podpiętych jest zaledwie 600 gmin. Dlatego tak długo trzeba czekać na numer.

Schetyna obiecał RMF FM, że teraz w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji kilka osób będzie pracowało nad usprawnieniem systemu. To – jego zdaniem – skróci czas oczekiwania z dwóch miesięcy do nawet kilku dni. Co ważne, od przyszłego tygodnia Polacy, których dzieci urodzą się za granicą, będą mogli składać wnioski o przyznanie PESEL-u w polskich konsulatach. Nie będą już musieli w tej sprawie specjalnie przyjeżdżać do kraju.

Na to, co tak szybko uzyska wysoki urzędnik rządzącej koalicji, obywatel musi bardzo długo czekać. Nasz słuchacz bardzo zdenerwował się, gdy usłyszał, że minister MSWiA Grzegorz Schetyna obiecał w jeden dzień załatwić numer PESEL ministrowi finansów Jackowi Rostowskiemu. czytaj więcej

RMF FM interweniował u szefa MSWiA w sprawie chorej na alergię ośmiomiesięcznej dziewczynki. Grzegorz Schetyna powiedział, że na Marysię Czajkowską czeka już numer PESEL. Dzięki temu dziewczynka, która ma podwójne obywatelstwo, będzie mogła korzystać z bezpłatnej służby zdrowia.

Artykuł pochodzi z kategorii: Polska

RMF FM - newsroom