…nigdy w domu. Przekonała się o tym poznańska gazownia, która zamienia gaz zaazaotowany na wysokometanowy. Instalatorzy regulujące piece mają już listę osób, których nigdy nie można zastać w domu. Podobny wykaz posiada Wydział Spraw Obywatelskich i magazyn w Koluszkach, gdzie trafiają listy do osób, których nie ma.

Pracownicy gazowni w Poznaniu mają już sporą listę osób, których nigdy nie można zastać w domu. Tropieniem osób nieobecnych zajmuje się również Wydział Spraw Obywatelskich, od lat poszukujący dłużników czy osoby podlegające obowiązkowi alimentacji.

Jak przekonał się reporter RMF FM Piotr Świątkowski, bardzo często ludzie, których nie ma stają się takimi przez czyjąś pomyłkę, gdy na przykład ktoś nieczytelnie zaadresuje do nich list. W Koluszkach nieopodal Łodzi jest specjalny magazyn, gdzie takie przesyłki trafiają i czekają na adresatów, których nie ma.

W przypadku gazu, sprawa staje się poważna. Bo, gdy człowieka permanentnie nie ma w domu i gazownia, w związku z tym, nie może dokonać przeglądu instalacji, to grozi to wypadkiem. Dlatego czasem warto jednak bywać w domu.