Rząd ma już darmowy elementarz

Wtorek, 18 lutego 2014 (23:37)
Aktualizacja: Środa, 19 lutego 2014 (00:49)

Kolorowy, łatwy do pobrania z internetu i darmowy – taki ma być rządowy podręcznik dla pierwszaków. MEN taką książkę już ma – to „Włącz Polskę” dla Polaków za granicą - pisze w środowym wydaniu "Gazeta Wyborcza".

"Projekt "Włącz Polskę" powstał w 2012 r. To strona internetowa Wlaczpolske.pl, z której polscy uczniowie i nauczyciele na całym świecie mogą pobrać darmowy internetowy podręcznik" - tłumaczy "Wyborcza". "W zasobach, które powstały dzięki unijnemu dofinansowaniu, są zadania również dla najmłodszych uczniów. I to one - zdaniem branżowego tygodnika "Głos Nauczycielski" - posłużą resortowi edukacji do stworzenia bezpłatnej książki dla 550 tys. pierwszaków, które 1 września pójdą do szkół" - dodaje. Jeśli rząd miałby zrealizować ten plan, realne stałyby sie zarówno podawane terminy, jak i szacowane koszty dot. darmowego podręcznika.

Pakiet dla emigrantów nie jest niestety pozbawiony poważnych niedociągnięć. Jest nie do końca dopasowany do programu kształcenia w Polsce. "Największym minusem jest część matematyczna - ma właściwie formę szczątkową" - podkreśla "GW".

Poza tym w środowej "Gazecie Wyborczej"- Prowincjał dominikanów przeciwny religii w szkole
- Wielki finał rankingu miast

(MN)

Artykuł pochodzi z kategorii: Polska

Gazeta Wyborcza