Rusza kolejny etap remontu na węźle autostradowym Września

Poniedziałek, 20 września (14:24)

Dziś rozpoczął się kolejny etap modernizacji nawierzchni na A2, na węźle autostradowym Września (woj. wielkopolskie). Ważna informacja dla kierowców jest taka, że w związku z pracami zostaną wprowadzone objazdy.

Jak poinformowała rzeczniczka prasowa spółki Autostrada Wielkopolska Anna Ciamciak, kolejny etap prac remontowych obejmuje wymianę warstwy ścieralnej nawierzchni na łącznicach zjazdowych z autostrady A2 na węźle Września (ok. 209 km A2) zarówno dla kierowców podróżujących z kierunku Warszawy do Wrześni, jak i z kierunku Świecka do Wrześni.

W związku z wyłączeniem łącznic z użytkowania na czas remontu, dla kierowców zostały wytyczone objazdy: dla pojazdów jadących autostradą A2 od strony Warszawy i chcących zjechać do Wrześni będzie poprowadzony objazd przez węzeł Słupca.

Dalej drogą wojewódzką DW466 do Słupcy. Następnie w Słupcy skręt w lewo w DK92 w stronę Wrześni i dalej dojazd do węzła Września autostrady A2 - poinformowała Ciamciak.

Dodała, że "dla pojazdów jadących autostradą A2 od strony Świecka i chcących zjechać do Wrześni będzie poprowadzony objazd przez węzeł Poznań Wschód. Dalej drogą ekspresową S5 do węzła Kostrzyn. Następnie na węźle Kostrzyn skręt w prawo w DK92 w stronę Wrześni i dalej dojazd do węzła Września autostrady A2".

Modernizacja nawierzchni na łącznicach zjazdowych z autostrady A2 na węźle Września planowana jest do 28 września. Jednak na termin realizacji mogą wpłynąć warunki atmosferyczne. 


Artykuł pochodzi z kategorii: Polska

Joanna Potocka