Robert Feluś nie jest już naczelnym "Faktu". Miller pozywa go za artykuł o śmierci syna

Poniedziałek, 3 września 2018 (23:11)

Redaktor naczelny dziennika "Fakt" Robert Feluś zrezygnował z pełnionej funkcji - poinformował w poniedziałek wieczorem Zarząd Ringier Axel Springer Polska, wydawca gazety. Rezygnacja ma związek z sobotnią publikacją "Faktu" na temat syna byłego premiera Leszka Millera.

"Zarząd Ringier Axel Springer Polska oświadcza, iż w dniu dzisiejszym przyjął rezygnację redaktora naczelnego dziennika Fakt, p. Roberta Felusia. Decyzja została podjęta w związku z artykułem, który pojawił się w sobotnim wydaniu magazynu Fakt na Weekend" - głosi oświadczenie zarządu Ringier Axel Springer Polska.Jako dodano, przyjmując rezygnację Roberta Felusia, "zarząd Ringier Axel Springer Polska podkreślił, że wiarygodność i prawdziwość informacji jest dla Spółki równie ważna, co wrażliwość społeczna".

"Będąc jedną z największych firm medialnych w Polsce, jesteśmy świadomi naszej roli i misji, które chcemy nieprzerwanie pełnić" - napisał zarząd spółki.

Kontrowersyjny artykuł o śmierci syna Millera

Leszek Miller junior zmarł 27 sierpnia. Jak informował wówczas prok. Łukasz Łapczyński z Prokuratury Okręgowej w Warszawie: wstępne ustalenia wskazywały na to, że syn byłego premiera popełnił samobójstwo. W sobotę w Żyrardowie odbył się pogrzeb 48-latka.

Tego dnia w "Fakcie" ukazał się artykuł zatytułowany "Ojciec wybrał politykę, a syn sznur". W tekście znalazło się m.in. stwierdzenie: Depresja, problem z alkoholem, rozpad małżeństwa... To zabiło jedynego syna Leszka Millera.

Publikacja spotkała się z falą krytyki w mediach.

Były premier zapowiedział w poniedziałek skierowanie pozwu sądowego przeciwko wydawcy i redaktorowi naczelnemu dziennika "Fakt" w związku "z rażącym naruszeniem" dóbr osobistych jego i jego najbliższej rodziny.

Przed rezygnacją Robert Feluś w oświadczeniu zamieszczonym w sobotę na Twitterze przeprosił byłego premiera, jego rodzinę i czytelników "za treść i formę publikacji". "Wykazaliśmy się brakiem szacunku, przekraczając granicę dobrego smaku i zasad, które powinny przyświecać zawodowi dziennikarza. To nie powinno się było wydarzyć" - napisał.

W poniedziałek do publikacji odniósł się były premier.

W związku z rażącym naruszeniem przez dziennik "Fakt" dóbr osobistych moich i mojej najbliższej rodziny kieruję pozew sądowy przeciwko wydawcy i red. naczelnemu - poinformował Leszek Miller na Twitterze.

Nachodzą Cię myśli samobójcze? Wydaje Ci się, że znajdujesz się w sytuacji bez wyjścia? Pamiętaj, że są osoby, które chcą i mogą Ci pomóc. Dyżurują telefonicznie lub on-line:
800 70 2222 - całodobowe Centrum Wsparcia dla osób w kryzysie [WIĘCEJ INFORMACJI TUTAJ]
116 111 - telefon zaufania dla dzieci i młodzieży [WIĘCEJ INFORMACJI TUTAJ]

Możesz też napisać maila lub porozmawiać na czacie. W sytuacji zagrożenia życia dzwoń pod numer 112 albo jedź na izbę przyjęć najbliższego szpitala psychiatrycznego.


(nm)

Artykuł pochodzi z kategorii: Polska