Piotr Chajderowski i Marian Gawrylczyk zarabiają na życie jako członkowie rad nadzorczych Lotosu i Cefarmu Wrocław. Obaj byli kiedyś współwłaścicielami spółki Signum Promotion, którą założył obecny szef gabinetu politycznego premiera. Sławomir Nowak w Kontrwywiadzie RMF FM stwierdził, że nie ma z tym nic wspólnego.

Nie mam nic z tym wspólnego. Od 2002 r. z panem Chajderowskim nie wiążą mnie żadne interesy, a z panem Gawrylczykiem nigdy nie łączyły żadne interesy - powiedział w Kontrwywiadzie RMF FM Sławomir Nowak.

Reporterzy RMF FM zweryfikowali fakty. Ustalili, że zarówno Piotr Chajderowski, jak i Marian Gawrylczyk figurują w Krajowym Rejestrze Sądowym wraz z matką Sławomira Nowaka jako współwłaściciele spółki założonej przez szefa gabinetu politycznego Donalda Tuska.

Oczywiście bezpośrednio Sławomir Nowak być może nigdy nie był z Gawrylczykiem w tym samym czasie w jednej spółce, ale trudno sobie wyobrazić, by nie wiedział, co dzieje się w firmie, którą sam przecież założył, a w której przez wiele lat pracowała jego matka. Trudno sobie również wyobrazić, by nie znał ludzi, którym właśnie jego matka sprzedała wszystkie udziały spółki.