RMF FM to najbardziej opiniotwórcza i najczęściej cytowana stacja radiowa w Polsce. W styczniu dzienniki i stacje telewizyjne powoływały się na doniesienia reporterów i korespondentów RMF FM aż 207 razy.

Według najnowszego raportu Instytutu Monitorowania Mediów, prezentującego wyniki badań referencyjności mediów, zdecydowanie pokonaliśmy naszych konkurentów na rynku radiowym w liczbie cytatów, które pojawiały się w gazetach, telewizjach i na portalach internetowych.

RMF FM jako jedyne radio przekroczyło próg 200 cytatów. To najlepszy wynik w historii stacji. Na RMF FM powoływały się wielokrotnie prasa ogólnopolska i regionalna oraz wszystkie największe stacje telewizyjne. Wynik RMF FM poprawiał się od wielu miesięcy. Styczniowy sukces to potwierdzenie pozycji RMF FM jako najlepszego radia informacyjnego w Polsce, będącego źródłem dobrych i wiarygodnych informacji.

Bardzo często cytowano wiadomości polityczne nagłośnione przez warszawskich reporterów RMF FM, ale równie często media powoływały się na informacje pozyskane przez reporterów regionalnych. To zasługa rozbudowanej sieci doskonałych dziennikarzy regionalnych, a także konsekwentne promowanie zdobywanych przez nich informacji.