W Lublinie już teraz można kupić bilet autobusowy przez komórkę. A od pierwszego stycznia wprowadzony zostanie bilet miejski, który będzie honorowany w pojazdach MPK i w tych prywatnych przewoźników. Zarząd Transportu Miejskiego ogłosił przetarg na obsługę linii.

Koniec nerwowego poszukiwania czynnego kiosku z biletami w Lublinie. Pasażerowie tamtejszej komunikacji miejskiej już wkrótce będą mogli płacić za przejazd przez telefony komórkowe. Nowa usługa ruszy pod koniec października. czytaj więcej

System będzie ujednolicony, to znaczy, że osoba, która będzie miała bilet jednorazowy lub bilet okresowy, który w tym momencie obowiązuje jedynie w pojazdach MPK Lublin, od pierwszego stycznie będzie mogła na tych biletach jeździć również pojazdami przewoźników prywatnych - wyjaśnia Justyna Góźdź z ZTM. Z nią oraz pasażerami rozmawiał reporter RMF FM Krzysztof Kot. Posłuchaj:

Dodajmy, że po nowym przetargu pojawią się też nowe, niskopodłogowe autobusy wyposażone w kamery filmujące to, co dzieje się w środku.