Zespół FC Polska zremisował 4:4 z drużyną odbojów Realu Madryt w piłkarskim spotkaniu charytatywnym, które w sobotę rozegrano na stadionie Wisły Kraków.

W zespole FC Polska zagrało gościnnie kilku zawodników z Francji i jedne z nich w 5. minucie wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. Patrice Loko sfinalizował celnym strzałem kontrę FC Polska (otrzymał świetne podanie z lewej strony od Piotra Reissa) i było 1:0. Loko podwyższył na 2:0, strzałem z woleja w 33. minucie, po podaniu od Marka Koźmińskiego.

W 43. minucie Hiszpanie wykonywali rzut wolny pośredni pięć metrów od bramki Radosław Majdana. Po podaniu Butragueno nie do obrony strzelił Toril. Jednak tuż przed przerwą kolejną kontrę FC Polska świetnie wykończył Piotr Reiss.

W 55. minucie rzut wolny wykonywał Mirosław Szymkowiak, a po jego zagraniu piłkę do siatki skierował Amara Simba. Trzy minuty później w sytuacji sam na sam z Majdanem górą był Amavisca. Ten sam zawodnik pięknym, technicznym strzałem pokonał polskiego golkipera w 62. minucie. Hiszpanie wyrównali w 69. minucie - po podaniu najlepszego na boisku Amavisci gola zdobył Ivan Perez.

Dochód z meczu został przeznaczony na akcję "Knock Out Dystrofii - Ratujemy Życie" Stowarzyszenia Serdeczni i Ogólnopolskiego Centrum Dystrofii, niosącym pomoc dzieciom cierpiącym na dystrofię mięśniową.

Przez pierwsze minuty mecz odbywał się w nietypowej - jak na spotkanie piłkarskie - atmosferze. Organizatorzy postanowili w jego trakcie puszczać bardzo głośno muzykę. Dopiero w 12. minucie przyciszono nagłośnienie po interwencji... samych piłkarzy, którym hałas przeszkadzał w grze.

FC Polska - Real Madryt 4:4 (3:1)

FC Polska: Radosław Majdan - Manuel Amaros, Tomasz Kłos, Kazimierz Węgrzyn, Marek Koźmiński - Marcel Dib, Piotr Świerczewski, Amara Simba, Marek Jóźwiak - Patrice Loko, Piotr Reiss oraz Bogdan Zając, Kazimierz Moskal, Mirosław Szymkowiak, Bruno Bellone, Jan Urban, Piotr Skrobowski, Klaudiusz Sevkovic, Bogdan Młynarczyk.

Real Madryt:: Sergio - Velasco, Sabido, Garcia Cortes, Perez Garcia - Ramis, Toril, Butragueno, Luis Morales - Santillana, Amavisca oraz Cano, Torres Mestre, Ivan Perez, Mesas, Juanma, Cholo, Mutiu, Galvez, Carlos Molares, Sanchez Barrios, De Las Heras.