Protesty przeciwko wysokim cenom paliw w ponad 20 miastach

Niedziela, 22 stycznia 2012 (12:58)

Kierowcy z kilkudziesięciu polskich miast deklarują już udział w proteście przeciwko wysokim cenom paliw. Pomysłodawca akcji Łukasz Jasiński w sobotę 28 stycznia - wraz z innymi kierowcami samochodów ciężarowych i osobowych - chce przejechać autostradą A4 z Brzegu do Wrocławia z prędkością zaledwie 40 km/h. Podobne protesty mają być zorganizowane między innymi w Bielsku Białej, Busku Zdrój, Krakowie, Warszawie, Poznaniu - a nawet... w Tokio.

Kierowcy z ponad 20 polskich miast wyjadą na drogi. Jak mówi organizator protestu Łukasz Jasiński, blokady czy też inne akcje na stacjach benzynowych nie przynosiły jak dotąd żadnego efektu. Nie przyniosło to rezultatów, teraz jest nasz kolejny krok. Kolejnym krokiem prawdopodobnie będzie luty i psucie się aut w Warszawie pod siedzibą ministerstwa - wyjaśnia.

Kolejnym krokiem ma być blokada dróg dojazdowych do miast w których w czerwcu organizowane będzie euro. Co ciekawe, przyszłotygodniowy protest odbędzie się nawet w Tokio. Chęć udziału zgłosił nawet Polak mieszkający w Japonii na stałe. Skrzyknął polskich znajomych i ma pikietować przed naszą ambasadą w Tokio.

Poniżej lista miast, które dołączyły do akcji:

Brzeg:

Blokada autostrady A4 na odcinku Opole - Wrocław oraz autostradowej obwodnicę Wrocławia.

Bielsko Biała:

Blokowana będzie droga szybkiego ruchu.

Busko Zdrój:

Blokowana będzie droga krajowa nr 73.

Chodzież:

Przejazd obwodnicą z prędkością 20km/h, wjazd do miasta i przejazd przez całe miasto z prędkością 20km/h docelowo do stacji ORLEN + tankowanie po litrze paliwa każdy.

Gdynia:

Przejazd przez miasto i powrót obwodnicą.

Gliwice:

Przejazd autostradą A4 z prędkością 40km/h, z wyprzedzaniem się co jakiś czas z prędkością 50km/h. na trasie Gliwice-Katowice-Gliwice.

Gogolin:

Protest na węźle Gogolin autostrady A4 w stronę Katowic spotka się z drugim protestem, idącym z Bielska Białej na Katowice.

Gorzów Wielkopolski:

Blokowana będzie obwodnica z Myśliborskiej w kierunku Skwierzyny. Powrót tą samą trasą.

Krapkowice:

Blokowana autostrada A4 w kierunku na Strzelce Opolskie i Opole.

Kraków:

Blokowana będzie droga krajowa nr 7.

Legnica:

Blokada na autostradzie A4.

Nowy Sącz:

Blokowanie: Gorzków od Białego Klasztoru do Reala.

Opoczno:

Przejazd krajową 12 z prędkością 30-40 km/h, po czym wjazd do miasta i jazda w mieście z podobną prędkością, i docelowo na stacje ORLEN, gdzie stacja zablokowana zostanie poprzez kilkukrotne tankowanie za 5 zł.

Ostrów Wielkopolski:

Blokada ulic Dworcowej i Głogowskiej w obie strony ul. Wojska Polskiego, kawałek Raszkowskiej, dalej ul. Alei Słowackiego, kawałek Kaliskiej aż do Galerii Ostrovia, przejazd obwodnicą miasta. Odbicie na węźle Franklinów i wyjazd powrotny do miasta od ul. Poznańskiej do skrzyżowania z ul. Krotoszyńską, przejazd do ul. Dworcowej, gdzie zakończy się akcja. Przejazd z prędkością 20 - 30 km/h.

Poznań:

Przejazd trasą szybkiego ruchu w stronę Auchan Komorniki. Prędkość jazdy w granicach 20-30km/h.

Radom:

Blokowana będzie droga Radom - Tarczyn.

Słupsk:

Przejazd przez ulicę Szczecińską w stronę miasta z prędkością 30km/h , Tuwima, Deotymy, Jana Pawła II, Garncarska, Gdańska, Kierunek Redzikowo, wjazd na obwodnice Słupska, odbicie w stronę Szczecina, odbicie z obwodnicy w ul Westerplatte, Wiejska, Garncarska, Jagiełły, Tuwima, Szczecińska i powrót pod Halę Gryfie, łącznie około 40 min jazdy.

Tarnów:

Blokowana będzie Droga Krajowa numer 4 na odcinku Tarnów -Wojnicz. Protest będzie polegał na poruszaniu się drogą z prędkością 30 km/h.

Tychy:

Blokada na drodze ekspresowej S1 na odcinku Tychy - Dąbrowa Górnicza (40km). Protest będzie polegał na poruszaniu się ekspresówką prędkością 40km/h.

Tychy II:

Blokada na odcinku Tychy - Katowice. Protest będzie polegał na poruszaniu się drogą z prędkością 30 km/h.

Warszawa:

Blokada na drodze ekspresowej S-8 na odcinku Mory - do mostu Grota, dalej Wisłostradą - Łazienkowska - Myśliwiecka na Wiejskiej. Protest będzie polegał na poruszaniu się drogą ekspresową 40km/h a w mieście 30 km/h.

Wrocław:

Przejazd do Brzegu, a potem wspólnie z uczestnikami z Brzegu do Wrocławia.

Zabrze:

Blokada drogi DK 88.

Zduńska Wola

Artykuł pochodzi z kategorii: Polska