Cywilni pracownicy policji protestują przeciwko pominięciu ich w pierwszej grupie szczepień przeciwko Covid-19. Wysłali w tej sprawie list do Mariusza Kamińskiego, szefa Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji - dowiedział się reporter RMF FM Krzysztof Zasada.

Cywilni pracownicy policji, jak dowiedział się nasz reporter, twierdzą, że rozporządzenie ustalające kolejność szczepień ich dyskryminuje. Nie godzą się z tym, że zdrowie funkcjonariuszy policji - którzy są w pierwszej grupie - jest wyżej szacowane niż zdrowie cywilnych personelu. Ten, jak napisano w liście: "pracuje w praktyce na tej samej linii frontu". 

Szefostwo związku pracowników policji przypomina, że cywile w komendach zapewniają nie tylko zaplecze techniczno-logistyczne, ale są też zatrudnieni w różnych wydziałach, gdzie, jak to ujęto w piśnie, "biurko w biurko pracują z policjantami". Między innymi pomagają im, protokołując przesłuchania. Przypominają też, że szczepienia w służbie zdrowia obejmują nie tylko lekarzy i pielęgniarki, ale także personel.

Poniżej treść pisma, które zostało wysłane do Mariusza Kamińskiego, szefa Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. 


Opracowanie: