Prognozy na weekend: Mocno powieje i popada

Piątek, 14 marca 2014 (21:43)

Duże zachmurzenie, niższa temperatura, opady deszczu połączonego ze śniegiem i samego deszczu, silny wiatr osiągający w porywach nawet do 90 km/h i sztorm na Bałtyku - prognozy na dwa najbliższe dni są bardzo niekorzystne. Sobota i niedziela przyniosą załamanie pogody w całej Polsce. Na słońce raczej nie ma co liczyć. Ochłodzenie odczujemy zwłaszcza w niedzielę. Początek przyszłego tygodnia również upłynie pod znakiem deszczu.

Sobota zapowiada się bardzo ponuro. Zachmurzenie wzrośnie do dużego, spodziewane są też opady deszczu, lokalnie bardzo intensywne. W górach opady deszczu połączonego ze śniegiem mogą przechodzić w opady samego śniegu. Słońca będzie jak na lekarstwo. Na sporadyczne przejaśnienia można liczyć jedynie na północy kraju. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 6 st. Celsjusza w Olsztynie i w Gdańsku do 10 stopni Celsjusza w Rzeszowie.

Prognozy na niedzielę są jeszcze mniej korzystne. Zachmurzenie będzie na ogół duże, a miejscami wręcz całkowite. Niewielkie przejaśnienia spodziewane są jedynie na Podlasiu, Warmii i Mazurach oraz w Gdańsku. W pozostałych regionach na słońce nie ma co liczyć. W całym kraju spodziewane są opady deszczu. Dodatkowo w Małopolsce, na Śląsku, Podkarpaciu oraz w Świętokrzyskiem ma padać deszcz połączony ze śniegiem, a w górach sam śnieg. Wartości na termometrach jeszcze niższe. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 4 stopni Celsjusza w Białymstoku i w Olsztynie do nawet 9 stopni Celsjusza w Zielonej Górze oraz na Dolnym Śląsku.

Poniedziałek nadal będzie na ogół pochmurny oraz deszczowy, ale przejaśnień ma być już więcej, zwłaszcza na Podlasiu, Podkarpaciu, w Świętokrzyskiem oraz na krańcach zachodnich. Wartości na termometrach wzrosną. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 8 stopni Celsjusza w Olsztynie do 11 stopni Celsjusza we Wrocławiu. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany.

Wtorek bardzo ponury w całym kraju. Zachmurzenie wzrośnie do dużego i całkowitego, lokalnie - głównie na północy - możliwe są  opady deszczu. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 6 stopni Celsjusza w Białymstoku i w Olsztynie do nawet 12 st. Celsjusza we Wrocławiu.

Środa zapowiada się już znacznie bardziej optymistycznie. Duże zachmurzenie oraz opady deszczu spodziewane są jedynie w regionach północnych. W centrum, na zachodzie oraz na południu rozpogodzeń, przejaśnień i chwil ze słońcem ma być sporo. Wzrosną wartości na termometrach. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 7 st. Celsjusza w Białymstoku oraz w Olsztynie do nawet 14 st. Celsjusza we Wrocławiu.

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Artykuł pochodzi z kategorii: Polska