Prognoza pogody na piątek. Przejaśnienia na południu, deszcz na północy

Czwartek, 4 listopada 2021 (19:56)

W piątek na południu kraju spodziewana jest poprawa pogody. Jak powiedziała PAP Grażyna Dąbrowska, synoptyk IMGW-PIB, na północy Polski nadal będą możliwe opady deszczu.

Według prognozy przygotowanej przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy, w piątek na południu kraju widoczna będzie poprawa pogody. Synoptycy przewidują także osłabienie siły wiatru.

"W piątek poprawa pogody widoczna będzie na południu Polski, gdzie spodziewane są przejaśnienia, a nawet rozpogodzenia. Im dalej na północ, tym będzie więcej chmur i większe prawdopodobieństwo opadów deszczu. Na północy kraju suma opadów może wynieść od 10 do 15 mm. Temperatura maksymalna powietrza w ciągu dnia to od 6 stopni Celsjusza w rejonach podgórskich Karpat do 11 stopni na południu kraju i nad morzem" - powiedziała Grażyna Dąbrowska z IMGW.

W ciągu dnia wiatr będzie się wyciszał. Porywistych wiatrów można się spodziewać na północnym wschodzie, gdzie będzie dochodził do 70 km/h oraz na Wybrzeżu, gdzie może wiać z prędkością do 75 km/h. W centralnej części kraju spodziewane są wiatry osiągające do 60 km/h.

Zobacz również:

Artykuł pochodzi z kategorii: Polska

Magdalena Partyła