Prognoza pogody: Ciepło, coraz cieplej

Wtorek, 4 maja (06:53)

Wtorek zapowiada się z dużą ilością słońca. Wraz z upływem dnia chmur będzie przybywać i spodziewane są przelotne opady deszczu. Wiatr będzie silny - z porywami do 60 do 80 km/h.

Według informacji przekazanych przez synoptyka Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - wtorek zapowiada się z dużą ilością słońca.

"Wraz z upływem dnia chmur będzie przybywać i miejscami będą występować przelotne opady deszczu" - tłumaczył Michał Ogrodnik, dyżurny synoptyk IMGW.

Zaznaczył, że w ciągu dnia wiatr będzie dość silny i porywisty. "W porywach będzie osiągał do 60 km/h, nad morzem do 65 km/h. Najsilniejszego spodziewamy się na obszarach górskich - w Karpatach oraz Sudetach. Tam w porywach wiatr będzie osiągał do 80 km/h" - poinformował.

Wskazał, że we wtorek będzie troszkę cieplej niż w poniedziałek.

"W poniedziałek w najcieplejszym momencie dnia było tylko 11 st. C. We wtorek 11 st. C. to będzie najniższa temperatura. Prognozowana jest miejscami na północy kraju. Natomiast na południu na termometrach w najcieplejszym momencie dnia zobaczymy nawet 18 st. C." - zapowiedział synoptyk IMGW.

Przyznał, że tegoroczny początek maja nie należy do wymarzonych pod względem temperatury i opadów.

"Najbliższe dni - do czwartku, piątku - zapowiadają się z bardzo podobną pogodą i zakresami temperatur. Cieplej zrobi się dopiero w weekend. Nad Polskę zacznie wówczas napływać cieplejsze powietrze i w całym kraju temperatura w niedzielę 9 maja będzie oscylowała w granicach 20 st. C." - zapowiedział Ogrodnik.

Jak dodał: "Niestety wraz z napływem cieplejszych mas powietrza, spodziewamy się również występowania przelotnych opadów deszczu oraz burz".

 

/
/
Po jeszcze więcej informacji odsyłamy Was do naszego nowego internetowego Radia RMF24.pl

Słuchajcie online już teraz!

Radio RMF24.pl na bieżąco informuje o wszystkich najważniejszych wydarzeniach w Polsce, Europie i na świecie.

Artykuł pochodzi z kategorii: Polska

Joanna Potocka