Najbliższy tydzień upłynie pod znakiem kapryśnej pogody. Będzie padać, niewykluczone są burze i dość niska - jak na czerwiec - temperatura. Ale są dobre informacje. Już 30 czerwca do Polski wrócą upały. Na termometrach zobaczymy nawet 30 stopni Celsjusza!

Najbliższy weekend zapowiada się deszczowo i burzowo. Będzie chłodno - zaledwie 16 stopni. Od poniedziałku pogoda delikatnie się poprawi. Ale jednak przez cały tydzień będzie daleka od ideału.

Pierwszy dzień wakacji zapowiada się fatalnie dla mieszkańców południa. Od Wrocławia aż po Rzeszów będzie lało, a niebo zasłonią ciemne chmury. Opady prognozowane są także w woj. świętokrzyskim, zachodniopomorskim, lubuskim, wielkopolskim i łódzkim. W pozostałych województwach pogodnie i dość słonecznie.

Różnice temperatury będą ogromne. Od 17 stopni na Podkarpaciu i na Śląsku, 19 w Krakowie i na Dolnym Śląsku, 22 w Kielcach, 24-25 na Lubelszczyźnie, Mazowszu, Podlasiu, Warmii i Mazurach, Pomorzu, w woj. kujawsko-pomorskim, zachodniopomorskim i w Wielkopolsce, do 26-27 stopni w Zielonej Górze i Łodzi.

Pogoda w drugi dzień wakacji także nie będzie nas zachwycać. Na wschodzie, południu, w Bydgoszczy i Zielonej Górze zachmurzenie będzie duże. W pozostałych regionach umiarkowane. Deszcz może spaść na Warmii i Mazurach, Mazowszu, w woj. łódzkim, na Śląsku, w woj. świętokrzyskim, na Lubelszczyźnie, w Małopolsce i na Podkarpaciu.

Temperatura maksymalna od 18 stopni w Krakowie, 19 na Śląsku i w stolicy, 20 w Olsztynie i Bydgoszczy, do 21-23 st. C. w pozostałych województwach.

Od 29 czerwca pogoda zacznie się zdecydowanie poprawiać. Tego dnia prawie w całej Polsce niebo będzie bezchmurne i wzrośnie temperatura. Na termometrach zobaczymy od 23 stopni na Śląsku, w Małopolsce i na Mazowszu, 24 na Podkarpaciu i Warmii i Mazurach, 25 st. C. na Podlasiu i Lubelszczyźnie, 26 na Pomorzu, w woj. kujawsko-pomorskim, świętokrzyskim i na Dolnym Śląsku, do 27-28 st. w Łodzi, w Wielkopolsce, w Zielonej Górze i Szczecinie.

Lato i wysokie temperatury wrócą do Polski 30 czerwca. Na północy i zachodzie niebo będzie bezchmurne, w pozostałych regionach zachmurzenie umiarkowane i małe. Temperatura maksymalna od 26 stopni na Warmii i Mazurach, na Podkarpaciu i na Śląsku, 27 kresek na Pomorzu, Podlasiu, w woj. kujawsko-pomorskim, na Mazowszu, Lubelszczyźnie i w Małopolsce, do 28-29 st. C. w pozostałych regionach.

Pierwszy dzień lipca prawie w całej Polsce będzie pogodny i ciepły. Zachmurzenie duże i intensywne opady prognozujemy tylko w Szczecinie i na Warmii i Mazurach. Przelotny deszcz także na Mazowszu, w Wielkopolsce i w woj. lubuskim. Zagrzmi na południu.

Temperatura maksymalna od 21 stopni w woj. zachodniopomorskim, 27-28 w centrum, na wschodzie, północy i południu do 29-30 stopni w Poznaniu, Wrocławiu i Łodzi.

Kolejne dni też upalne - na termometrach zobaczymy do 30 stopni Celsjusza. Ale będzie tez burzowo, zagrzmi w całej Polsce.