Nie ma jeszcze ostatecznej decyzji w sprawie przedłużenia polskiej misji w Iraku - mówi prezydent Lech Kaczyński. To odpowiedź na słowa ministra obrony Aleksander Szczygło, który żegnając wczoraj kolejną grupę żołnierzy wyjeżdżających do Iraku, mówił o utrzymaniu obecności polskich wojsk na Bliskim Wschodzie przez następny rok.

To zależy od wielu okoliczności, przede wszystkim od tego, jak będzie się tam rozwijać sytuacja i od tego, jak będzie się układać nasza współpraca ze Stanami Zjednoczonymi - zaznaczał dziś prezydent.

Zobacz również:

W sobotę do Iraku wyleciało 110 kolejnych żołnierzy. Minister obrony Aleksander Szczygło, który brał udział w pożegnaniu tej grupy, mówił dziennikarzom, że opowiada się za utrzymaniem obecności polskich wojsk w Iraku przez następny rok.

Przypomniał, że przygotowywana jest następna, X zmiana polskiego kontyngentu w Iraku, na wypadek gdyby rząd i prezydent zdecydowali o wysłaniu kolejnych polskich żołnierzy na Bliski Wschód. Szczygło dodał, że ostateczna decyzja w tej sprawie zapadnie wczesną jesienią.