Prezes PSL: Bury wyjaśnia swoje sprawy, a Pawlak ma zajęcia w straży pożarnej

Piątek, 1 kwietnia 2016 (11:55)

„Bury wyjaśnia swoje sprawy, zajmuje się swoim życiem. Rozmawialiśmy kilka tygodni temu” – mówi gość Kontrwywiadu RMF FM, prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz, pytany przez słuchaczy o to, co się dzieje z Janem Burym. Waldemar Pawlak? „Ma bardzo ogromne doświadczenie i zajęcie w straży pożarnej” – odpowiada Kosiniak-Kamysz. Dodaje, że były wicepremier zawsze lubił samodzielności i to, że może decydować o tym, w którą stronę idzie. Janusz Piechociński? „Jest aktywny w przestrzeni internetowej i gospodarczej” – mówi gość RMF FM. Jego zdaniem Piechociński ma duże doświadczenie w promocji gospodarczej i „warto to teraz spożytkować”.

Gość RMF FM pytany o ustawę o obrocie ziemią odpowiada, że PSL głosował za poprawką zezwalającą kościołowi na handel ziemią bez żadnych ograniczeń. "Nie widzę w tym ryzyka. Uznaliśmy, że lepiej, żeby ta poprawka była wprowadzona, niż nie" - uważa Kosiniak-Kamysz. Dodaje, że jeżeli ktoś oddaje swoją ziemię po to, żeby trafić na starość do domu pomocy prowadzonym przez Kościół, to nie widzi w tym nic złego. "Widzę tam gorsze pola do nadużyć - hegemonia w decyzjach prezesa, czy ministra rolnictwa. To jest dużo bardziej niebezpieczne, korupcjogenne i może to powodować jakieś zawirowania" - mówi prezes PSL.

Dlaczego PSL nie bierze udziału w marszach KOD-u? "Zorganizowaliśmy ostatnio swój protest dotyczący ochrony polskiej ziemi i to była rzecz dla nas najważniejsza" - komentuje Kosiniak-Kamysz. "Mam nadzieję, że nie trzeba będzie wychodzić na ulice, bo to jest zawsze ostateczność" - dodaje. Jego zdaniem Komitet Obrony Demokracji to ruch społeczny, który dość silnie się rozwinął. "KOD-owi chyba też nie zależy, żeby szukać członków spośród partii politycznych" - ocenia gość Kontrwywiadu.

Pytany o brak zmiany pokoleniowej w PSL-u odpowiada: "To, że ja jestem prezesem to już jest zmiana pokoleniowa, ale do niej dochodzi też na poziomie gmin, powiatów, czy województwa". Prezes ludowców zaznacza, że teraz jest czas kampanii sprawozdawczo-wyborczej w PSL-u i widać, że w wielu miejscach dochodzi do zmiany. Kosiniak-Kamysz zapowiada, że będą wybory prezesa Polskiego Stronnictwa Ludowego. Pytany o to, czy wystartuje w nich, odpowiada: "Nie po to wchodziłem do tej rzeki w najtrudniejszym momencie nie po to, żeby szybko się z niej ewakuować". "Bycie prezesem PSL-u to największy zaszczyt w moim życiu" - dodaje.


Gość RMF FM odpowiada również na pytania o rząd, obniżenie wieku emerytalnego i Katarzynę Kalatę.

Zobacz, jak prezes PSL odpowiada na pytania Konrada Piaseckiego w Kontrwywiadzie RMF FM

Artykuł pochodzi z kategorii: Polska

Magdalena Adamczyk