Premier się tłumaczy

Wtorek, 5 sierpnia 2008 (16:19)

Premier Donald Tusk tłumaczył się z działalności trzech panów: Janusza Palikota, Waldemara Pawlaka i Michała Borowskiego. Tak w skrócie można opisać jeden z głównych wątków dzisiejszej rządowej konferencji prasowej. Dwóm pierwszym nie grożą poważne konsekwencje, dni Borowskiego są policzone.

Janusz Palikot nie składa broni. Poseł Platformy Obywatelskiej zapowiedział w rozmowie z dziennikarzem RMF, że złoży projekt ustawy, która zmusi prezydenta do ujawnienia raportu o stanie zdrowia. Dziś rano Lech Kaczyński oświadczył, że taki raport nie zostanie ujawniony, a zapowiedzi jego... czytaj więcej

Donald Tusk tłumaczył się z zachowania Janusza Palikota, ponieważ ten zapowiedział ustawowe przymuszanie prezydenta do ujawnienia raportu o stanie zdrowia prezydenta. Premier takiej ustawowej „krucjaty” nie popiera. Nie mam zamiaru do niczego zmuszać pana prezydenta - mówił Tusk:

W przypadku Waldemara Pawlaka chodzi o tworzenie przez niego stanowisk dla członków rodzin działaczy PSL-u. Jednak Pawlak może spać spokojnie. Tusk mówił co prawda, że ruchy kadrowe „ludowców” są wysoko nienaganne, jednak na ubolewaniu z tego powodu się skończyło. Czy to oznacza, że nie mogę współpracować z Polskim Stronnictwem Ludowym? - pytał retorycznie premier:

Prezes Narodowego Centrum Sportu nie poda się do dymisji. Michał Borowski nie zrezygnuje po zarzutach stawianych mu przez prasę. Gazety napisały, że Borowski skłamał w kilku oświadczeniach, które składał jako urzędnik warszawskiego magistratu. Miał zataić swoją działalność w kilku spółkach w... czytaj więcej

Natomiast Michał Borowski zataił pracę w prywatnej spółce, gdy był już urzędnikiem Ratusza. W tym przypadku premier był nieugięty i szef Narodowego Centrum Sportu już może pakować walizki. Minister Drzewiecki dostał wytyczne, że problemy Borowskiego nie gwarantują budowy Stadionu Narodowego bez kłopotów. Minister Drzewiecki wyciągnął – jak sądzę – z mojej uwagi prawidłowe wnioski - powiedział szef rządu:

Artykuł pochodzi z kategorii: Polska

RMF FM - newsroom