Przedprawyborcza" karuzela w Nysie przed prawyborami zaczyna nabierać tempa. Walka toczy się także froncie reklamowym. Przetarg na wykorzystanie miejskich wież do celów reklamowych wygrały komitety wyborcze Jarosława Kalinowskiego i Mariana Krzaklewskiego.

W mieście instalują się pierwsze komitety wyborcze. Coraz większego rozmachu nabiera też kampania wizualna. Rozstrzygnięto przetarg na wielkoformatowe banery wyborcze, które zostaną umieszczone na zabytkowych wieżach strzegących nyskiego rynku. "Przetarg na wieże wygrały komitety Jarosława Kalinowskigo i Mariana Krzaklewskiego. Materiały reklamowe umieszczone na wieżach będą miały wielkość co najmniej 6 na 8 metrów" - powiedział w Marcin Palade z Ośrodka Badań Wyborczych, jednego z organizatorów imprezy. Start w prawyborach potwierdziło 12 komitetów wyborczych. Wciąż niepewny jest udział komitetu Lecha Wałęsy.

W Nysie uprawnionych do głosowania w prawyborach jest 47 200 osób. Po raz pierwszy w prawyborach w pełnym zakresie będzie głosować młodzież w wieku od 14 do 17 lat. "Chodzi o to, żeby zbadać preferencje wyborcze tych, którzy będą uczestniczyć w wyborach za 3, 4 lata" - powiedział Palade.

17:00