Niestety aura w Polsce nie dopasowała się do długiego weekendu i na pewno nie będzie naszym sprzymierzeńcem. Jak zatem spędzić wyczekiwane cztery dni wolnego?

Jeżeli nie zaplanowaliśmy jeszcze jakiegoś miłego wyjazdu w dobrym towarzystwie, bo wtedy pogoda nie ma tak dużego znaczenia. Już dzisiaj proponujemy zatem przygotować sobie kilka dobrych filmów na DVD lub ciekawą książkę i miękki pled. Na zewnątrz bowiem będzie raczej mokro i zimno z małą szansą na miejscowe przejaśnienia.

Drugim sposobem spędzenia długiego weekendu może być wędrówka w poszukiwaniu promieni słońca. Dzisiaj np. słonecznie będzie tylko na Mazurach. Wieczorem pakujemy się i przyjeżdżamy na Dolny Śląsk, bo właśnie tam niedziela będzie najładniejsza. W poniedziałek z kolei radzimy szerokim łukiem omijać północ Polski. Naprawdę ładny w całej Polsce ma być dopiero wtorek, choć już wieczorem będzie padało we Wrocławiu, Krakowie i Rzeszowie. I wtedy podróż trzeba skończyć tym bardziej, że będzie to ostatni wolny dzień długiego weekendu.