Post Scriptum. O "nocy teczek", mediach publicznych, upokorzeniu i pokorze z Markiem Markiewiczem

Piątek, 27 kwietnia 2018 (09:39)

Pierwszy szef Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, poseł, dziennikarz, adwokat. To on pomagał w tworzeniu mediów w nowej Polsce. To między innymi za sprawą jego decyzji możecie dziś słuchać radia RMF FM. Marek Markiewicz będzie gościem Marcina Zaborskiego w Post Scriptum - niedzielnym programie na RMF24.pl


POST SCRIPTUM - Marek Markiewicz /Michał Dukaczewski, RMF FM

Marcin Zaborski w swoim cyklu Post Scriptum spogląda jeszcze raz na głośne i znane kariery polityczne w Polsce po 1989 roku. W ciągu minionych trzech dekad pojawiało się wielu polityków, którzy na trwałe zapisali się w naszej pamięci. Niektórzy z nich po gorących pierwszych latach transformacji zdecydowali się zrezygnować z pełnienia funkcji politycznych.

Czym zajmują się dzisiaj? Jak oceniają swoje polityczne decyzje sprzed lat? Jak patrzą teraz na zmieniający się krajobraz polityczny?

W najbliższą niedzielę gościem Marcina Zaborskiego będzie Marek Markiewicz, pierwszy szef Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, poseł na Sejm I i III kadencji.

Nasz dziennikarz zapyta go, jak wyglądała polityka na początku lat 90., kto rozdawał wtedy karty i z jakich powodów politycy tracili głowy.

Oglądając na RMF24.pl nowy program Marcina Zaborskiego, dowiecie się, jak Marek Markiewicz wspomina częste spotkania z prezydentem Lechem Wałęsą i w jakich okolicznościach spędził noc... z marszałkiem Chrzanowskim. Usłyszycie także dlaczego pierwsze pytanie Markiewicza do premier Suchockiej dotyczyło... żabek do zasłon.

Serdecznie zapraszamy. Program będzie można obejrzeć także na naszych profilach na Twitterze, YouTubie i Facebooku! Wpiszcie #PostScriptum


Artykuł pochodzi z kategorii: Polska