Posłanka PO: W Polsce zarabia się jak na Zachodzie

Środa, 11 marca 2015 (23:00)

O posłance Platformy Obywatelskiej, która przekonuje, że między Polską a Zachodem w zarobkach nie ma większych różnic, pisze czwartkowy "Fakt". "Są (wynagrodzenia - przyp. red.) na bardzo podobnym poziomie. To jest pewna magia: że na Zachodzie jest inaczej, że tam jest lepiej" – mówi Joanna Fabisiak.

"Fakt" przypomina, że w ciągu ostatnich czterech lat do Wlk. Brytanii wyjechało na stałe 150 tys. Polaków. Jak podkreślają, praca na Wyspach daje im znacznie wyższe zarobki, a co za tym idzie - lepsze życie. Problemu nie dostrzega jednak posłanka PO Joanna Fabisiak - pisze tabloid.

Fabisiak zgadza się co prawda z tym, że główną przyczyną emigracji była od początku sytuacja ekonomiczna, ale twierdzi, że do wyjazdów skłaniał rodaków nie brak pracy, ale niskie płace. I że teraz nie stanowi to już problemu, bo w Polsce zarabia się podobnie jak na Zachodzie!

W budownictwie pensje w Polsce i w Anglii są już porównywalne. A sprzątając w Londynie, nie zarabia się już tak dobrze - wylicza posłanka. Dane, do których dotarł "Fakt", pokazują co innego. Jednoznacznie wynika z nich, że płace w Polsce nie dorównują zarobkom w Wlk. Brytanii, a dogonią te zachodnie najszybciej za... kilkadziesiąt lat!

Cały tekst przeczytacie w najnowszym wydaniu "Faktu". Tam również przeczytacie następujące artykuły:

- Naszego synka wiązali w przedszkolu

- Syn Superniani: Mama się mną nie zajmuje

(mal)

Fakt

Artykuł pochodzi z kategorii: Polska