Policjantka przyłapana na przeklejaniu metek z cenami

Piątek, 7 maja (08:56)

Stołeczna policjantka, podejrzana o przeklejenie metek z cenami na towarach kupowanych w jednym z supermarketów, zatrzymana przez ochronę przy kasach samoobsługowych. Jak dowiedział się reporter RMF FM, już została zawieszona i wszczęto wobec niej postępowanie dyscyplinarne.

Wyrzucenie ze służby oraz do 5 lat więzienia grozi stołecznej policjantce, podejrzanej o przeklejenie metek z cenami na towarach kupowanych w jednym z supermarketów. Wobec kobiety wszczęto śledztwo.

Z informacji, które nieoficjalnie uzyskał dziennikarz RMF FM Krzysztof Zasada, wynika, że po przeklejeniu metek kupowane przez nią towary miały być tańsze o mniej więcej sto złotych, jednak - mimo niewielkiej wartości - będzie odpowiadać za przestępstwo.

Prokuratura stawia jej zarzuty z artykułu 287 kodeksu karnego, czyli za tak zwane oszustwo komputerowe. Te przepisy stosuje się przy fałszowaniu cen, o które jest podejrzewana.

Nasz reporter ustalił, że zatrzymana policjantka służy w wydziale zwalczania przestępczości gospodarczej na warszawskim Mokotowie. Jest funkcjonariuszką od trzech lat.


/
/
Po jeszcze więcej informacji odsyłamy Was do naszego nowego internetowego Radia RMF24.pl

Słuchajcie online już teraz!

Radio RMF24.pl na bieżąco informuje o wszystkich najważniejszych wydarzeniach w Polsce, Europie i na świecie.


Artykuł pochodzi z kategorii: Polska

Krzysztof Zasada

Joanna Potocka