Szczecińska policja opublikowała zdjęcie „snajpera”. Za pomoc w ujęciu bandyty – jak dowiedział się reporter RMF FM – komenda miejska oferuje już 6 tys. złotych nagrody. Jednocześnie przypomina, że za ukrywanie przestępcy grozi kara do 3 lat więzienia.

Osoba, która pomoże ująć szczecińskiego „snajpera”, otrzyma oprócz nagrody od policji, także 2 tys. złotych od szczecińskiego SLD. Sojusz wyznaczył taką sumę po tym, jak bandyta postrzelił rzecznika prasowego partii Albina Majkowskiego.

Poszukiwany mężczyzna zmienił wygląd: obciął włosy na krótko i nosi małą brodę w owalnym kształcie, bez bokobrodów. Może być ubrany w czarną czapkę z daszkiem z żółtymi wstawkami. Granatowe spodnie dżinsowe i kurtkę z kapturem takiego samego koloru, ciemne buty zamszowe, sznurowane za kostkę. Jego ubiór jest schludny i zadbany.

Policja informuje jednocześnie, że za ukrywanie mężczyzny grozi kara do 3 lat więzienia.

Mężczyzna jest podejrzewany o kilka napadów na domki jednorodzinne w Szczecinie i postrzelenie dwóch osób, w tym rzecznika zachodniopomorskiego SLD. Posłuchaj relacji reportera RMF FM Pawła Żuchowskiego: