Polacy czują się pewniej

Wtorek, 26 maja 2015 (22:40)

W kwietniu skokowo poprawiły się nastroje społeczeństwa. Aż 27,3 proc. Polaków prognozuje, że bezrobocie w kraju w kolejnych miesiącach się zmniejszy, choć kwartał wcześniej takich optymistów było tylko 14 proc. Pisze o tym "Rzeczpospolita".

Dziennik podaje, że maleje liczba pesymistów oczekujących pogorszenia na rynku pracy - do 36,1 proc. z 54,1 proc. kwartał wcześniej. Tak wynika z najnowszej edycji badań kondycji gospodarstw domowych prowadzonych cyklicznie przez Instytut Rozwoju Gospodarczego Szkoły Głównej Handlowej.

Z rynku pracy już od kilku kwartałów płyną dobre informacje. Jak podał GUS, stopa bezrobocia rejestrowanego w kwietniu wyniosła 11,2 proc. Jeszcze rok temu sięgała 13 proc. - czytamy. 

Od pewnego czasu poczucie zagrożenia wśród Polaków spada - komentuje w rozmowie z "Rzeczpospolitą" psycholog biznesu Leszek Melibruda. Wydaje się, że zmniejszyło się ryzyko konfliktu zbrojnego na Wschodzie, a po burzy ze wzrostem kursu franka okazało się, że frankowicze płacą mniejsze raty - zauważa. 

Cały artykuł w najnowszym wydaniu "Rzeczpospolitej". Tam również przeczytacie:

- Powyborcza przecena

- PO ucieka do przodu

(mal)

Artykuł pochodzi z kategorii: Polska