Pogoda: Pochmurny i deszczowy weekend, IMGW wydał ostrzeżenia

Sobota, 2 września 2017 (11:22)

IMGW informuje, że Europa wschodnia i południowo-wschodnia oraz krańce północno-zachodnie są w zasięgu układów niskiego ciśnienia, w strefie frontów atmosferycznych. Polska jest w zasięgu niżu znad Kaliningradu, na wschodzie i północy kraju zaznaczy się wpływ frontu atmosferycznego. Będzie napływało chłodniejsze powietrze polarno-morskie.

Pierwszy weekend września w całym kraju zapowiada się pochmurnie i deszczowo.

W sobotę zachmurzenie duże z postępującymi od zachodu większymi przejaśnieniami. W całej Polsce możliwe opady deszczu. Najbardziej intensywne przewiduje się w województwach warmińsko-mazurskim, małopolskim i podkarpackim, gdzie IMGW wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia.

Temperatura maksymalna na przeważającym obszarze od 14 do 19 st. C. Najcieplej do 22 st. C lokalnie na krańcach południowo-wschodnich.

Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami na wybrzeżu silniejszy.

W nocy z soboty na niedzielę zachmurzenie umiarkowane i duże, na południowym wschodzie Polski wzrastające do całkowitego. Miejscami słabe opady deszczu, stopniowo zanikające. Na południowym wschodzie Polski po północy opady deszczu o umiarkowanym i silnym natężeniu, przemieszczające się z południa na północ - suma opadów od 15 mm, 20 mm na południu Górnego Śląska, Kielecczyźnie i południu Lubelszczyzny do 40 mm na południu Małopolski i Podkarpacia.

Temperatura minimalna na przeważającym obszarze od 8 do 12 st. C; cieplej do 13 - 14 st. C lokalnie na wybrzeżu, chłodniej w rejonach podgórskich Karpat miejscami tylko 6 st. C.

W niedzielę zachmurzenie umiarkowane i duże. W całym kraju opady deszczu. Na krańcach wschodnich zachmurzenie całkowite i okresami opady o dużym natężeniu.

Temperatura maksymalna od 14 - 19 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany.

Artykuł pochodzi z kategorii: Polska

PAP/INTERIA.PL