Podtrucie czadem w Radomiu. Wśród poszkodowanych jest 2-miesięczne dziecko

Poniedziałek, 17 października 2016 (23:24)

8 osób, w tym 6 dzieci zostało zabranych do szpitala w Radomiu z objawami podtrucia tlenkiem węgla. To mieszkańcy kamienicy przy ulicy Mickiewicza. Informację o tym zdarzeniu dostaliśmy na Gorącą Linię RMF FM.

Jak powiedział nam kapitan Konrad Neska z radomskiej straży pożarnej, w jednym z mieszkań w kamienicy wykryto "znaczne ślady" tlenku węgla. W środku było 10 osób - 8 lokatorów i 2 gości. Mieszkanie było ogrzewane przy pomocy pieca kaflowego.

Do szpitala trafili wszyscy mieszkańcy lokalu, w którym wykryto czad - 2 osoby dorosłe oraz 6 dzieci w wieku od 2 miesięcy do 11 lat. Wszyscy byli przytomni.

Przyczyną podtrucia tlenkiem węgla zazwyczaj są niesprawne urządzenia grzewcze bądź też brak odpowiedniej wentylacji - podkreślił kpt Neska. Przyznał, że obecnie strażacy nie mogą jednoznacznie stwierdzić, co zawiodło w tym konkretnym przypadku. Poinformował też, że nie ewakuacja pozostałych mieszkańców kamienicy nie była konieczna.

Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.

(MN)

Artykuł pochodzi z kategorii: Polska