Parlamentarzyści PO pojadą jutro na dni skupienia do klasztoru oo. Filipinów w Gostyniu. Rekolekcje potrwają do soboty. Udział w nich wezmą m.in. szef klubu PO Grzegorz Schetyna, a także ministrowie: kultury Bogdan Zdrojewski i infrastruktury Cezary Grabarczyk.

Jak co roku organizujemy dni skupienia parlamentarzystów Platformy. Mogą na nie przyjechać posłowie, senatorowie i europarlamentarzyści. W tym roku jedziemy do ojców filipinów w Gostyniu. W 2009 roku nie było dni skupienia, miały być na Jasnej Górze, ale nie odbyły się w związku z głosowaniem nad ograniczeniem subwencji dla partii politycznych. Liczę na to, że w tym roku obędzie się bez niespodzianek. Wszystko przygotowane - jedziemy - powiedział Ireneusz Raś.

Poseł pytany o listę gości zapowiada, że przyjadą m.in. ministrowie kultury i infrastruktury, a także władze klubu Platformy. Nie widziałem na liście ani Bronisława Komorowskiego, ani Radosława Sikorskiego. Ale mogą się jeszcze dopisać, lista nie jest zamknięta - dodał.

W 2008 roku parlamentarzyści Platformy pojechali do Tyńca, rok wcześniej - do Zakopanego, a w 2006 roku - do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach.

Barokowy kościół i klasztor oo. Filipinów zlokalizowane są na Świętej Górze, która była przedmiotem kultu religijnego już w średniowieczu. Bazylika na Świętej Górze zbudowana jest na wzór bazyliki Santa Maria della Salute w Wenecji.