Misja podjęta w 2005 r. powinna być kontynuowana dla dobra Polski, zwracamy się do pana prezydenta o podjęcie decyzji o kandydowaniu na drugą kadencję - brzmi fragment uchwały, którą delegaci PiS przyjęli, udzielając poparcia Lechowi Kaczyńskimu w wyborach prezydenckich.

Jesteśmy przekonani, że urzędujący prezydent prof. Lech Kaczyński jest osobą najlepiej przygotowaną do sprawowania tego urzędu oraz do prowadzenia poważnej i merytorycznej kampanii wyborczej. W przekonaniu, że misja podjęta w 2005 r. powinna być kontynuowana dla dobra Polski, zwracamy się do pana prezydenta o podjęcie decyzji o kandydowaniu na drugą kadencję - czytamy w uchwale.

Uchwałę zebranym na kongresie PiS w Poznaniu przedstawił Zbigniew Ziobro.

Niewiele ponad pół roku dzieli nas od dnia, w którym naród wybierze prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej na kolejną kadencję. Jesteśmy przekonani, że wybierając głowę państwa w głosowaniu powszechnym, Polki i Polacy będą chcieli powierzyć ten najwyższy urząd osobie o kwalifikacjach moralnych i merytorycznych, doświadczonej i odpowiedzialnej, osobie gotowej bronić polskiej racji stanu i tego wszystkiego, co składa się na dobro wspólne Polaków - napisano w uchwale, która liczy trzy strony.

Lech Kaczyński nie jest obecny na kongresie PiS. Zgodnie z tradycją, którą nadał mój poprzednik, wystąpiłem z partii - powiedział prezydent w sobotę.(