Prawo i Sprawiedliwość pozywa Platformę Obywatelską w trybie wyborczym za podawanie nieprawdziwych informacji w spocie reklamowym. Chodzi o dane zawierające liczbę osób, które zginęły na drogach za rządów PiS. Platforma znacznie tę liczbę zawyżyła.

Platforma Obywatelska poprawiła w swoim spocie wyborczym dane dotyczące ofiar wypadków drogowych w ostatnich dwóch latach. Zmieniła je z 14 tys. na 11 tys. Przeciwko poprzednim danym protestowało PiS. Zarzuciło Platformie kłamstwo i zapowiedziało, że w trybie wyborczym skieruje sprawę do sądu. czytaj więcej

Pozew zostanie złożony, jak tylko PiS-owi uda się wydobyć z telewizyjnych archiwów taśmę z nagraniem konferencji Platformy. Reklamówka z zawyżoną liczbą ofiar polskich dróg ujrzała światło dzienne właśnie podczas spotkania z dziennikarzami. Kiedy PiS zaprotestował, natychmiast ją zmieniono i w telewizji była pokazywana już tylko w wersji poprawionej. Taśma z konferencji będzie więc koronnym dowodem w sprawie.

To już druga reklamówkowo-liczbowa batalia między PiS i PO. Poprzednia dotyczyła podwyżek cen cebuli, marchwi, ziemniaków i kawy. Po licznych procesach sądowych, tamten spór ostatecznie wygrała Platforma.