Antoni Macierewicz jest kandydatem PiS do sejmowej komisji ds. służb specjalnych. To osoba przygotowana do pełnienia takiej funkcji - twierdzi rzecznik klubu PiS. Mariusz Błaszczak zapewnia, że Macierewicz ma wszystkie certyfikaty niezbędne do zasiadania w speckomisji.

PiS zgłosiło już w przeszłości Macierewicza do sejmowej speckomisji - jesienią 2007 r. - ale na jego wejście do tej komisji nie zgodziła się PO. Podobnie było w przypadku kandydatury Macierewicza m.in. do sejmowej komisji śledczej ds wyjaśnienia sprawy porwania i zabójstwa Krzysztofa Olewnika.

Błaszczak jest przekonany, że teraz Macierewicz zostanie wybrany do speckomisji. Według niego, w lutym 2009 r., gdy poseł PiS nie wszedł w skład komisji śledczej, nie przedstawiono "rzetelnych argumentów" uzasadniających sprzeciw wobec jego kandydatury. To było działanie czysto polityczne, mam nadzieję, że dziś PO poprze posła Antoniego Macierewicza, bo nie ma żadnych argumentów, które by podważały jego kompetencje i przygotowanie - ocenił rzecznik klubu PiS.

Przedstawienie przez PiS kandydata do sejmowej speckomisji stało się konieczne po śmierci posła Zbigniewa Wassermanna, który zginął w katastrofie 10 kwietnia.