Od sześciu do ośmiu tysięcy mieszkańców Piaseczna nie jest zameldowanych w tej gminie. Urzędnicy podwarszawskiej miejscowości, aby zachęcić do meldunku zamierzają wręczać upominki, gadżety i sklepowe rabaty.

Specjalna akcja „Zamelduj się w Piasecznie” ma zachęcić mieszkańców 54-tysięcznej, podwarszawskiej miejscowości, by zameldowali się w swojej gminie. Zachętą mają być gadżety i upominki; jeden ze sklepów zgodził się nawet na jednorazowy, 20-procentowy rabat dla nowo zameldowanych. O tym, co można zyskać meldując się w miejscu zamieszkania, posłuchaj w relacji reportera RMF Pawła Świądra:

Meldując się mieszkańcy zyskają prawo domagania się np. nowych ulic, ich remontów czy innych inwestycji. Wszak część podatków idzie do gminy, w której jesteśmy zameldowani.Dobrze by było, gdyby ich pieniądze nie szły do miasta, gdzie są zameldowani, na infrastrukturę, z której nie korzystają, ale żeby szły tam, gdzie z tej infrastruktury korzystają - komentuje Daniel Putkiewicz z urzędu miasta.

Sporą przeszkodą w zmianie zameldowania jest jednak potrzebny do tego czas oraz wymiana kilku dokumentów. Urzędnicy będą jednak kusić, gdyż w przypadku Piaseczna gra idzie aż o 10 milionów złotych.