Pedofil z Polski zatrzymany na Filipinach. Był na liście najgroźniejszych przestępców w Europie

Środa, 17 lutego 2021 (07:00)

Dariusz Z. - poszukiwany od trzech lat pedofil z listy najgroźniejszych przestępców w Europie - został zatrzymany. Jak dowiedział się reporter RMF FM, mężczyzna wpadł na jednej z filipińskich wysp. Niebawem ma zostać deportowany do Polski.

Dariusz Z. prowadził rodzinny dom dziecka. Sąd ustalił, że w latach 2004-2008 znęcał się nad podopiecznymi, a także wykorzystywał seksualnie małoletnich wychowanków poniżej 15. roku życia. Po tym, jak informacje o jego przestępstwach wyszły na jaw, mężczyzna zniknął. W maju 2018 r. wrocławski sąd wystawił za nim list gończy.

Poszukiwania w kraju nie dały rezultatów, a były podejrzenia, że Dariusz Z. schronił się poza granicami. Polscy policjanci nawiązali więc współpracę z unijną siecią poszukiwawczą ENFAST. 

Wizerunek Dariusza Z. znalazł się na stronie internetowej Europe’s Most Wanted Fugitives List, zawierającej informacje o poszukiwaniach najgroźniejszych przestępców Europy. Do komendy głównej zaczęły napływać sygnały, że ścigany może się znajdować na Filipinach. Ostatecznie udało się ustalić jego miejsce pobytu.

Całkowicie zaskoczonego mężczyznę w minioną niedzielę zatrzymała filipińska policja na wyspie Siquijor. Po otrzymaniu wyniku testu na Covid-19 Dariusz Z. ma zostać przetransportowany najpierw statkiem, potem samolotem do stolicy Filipin, skąd zostanie deportowany do Polski. 


Zobacz również:

Artykuł pochodzi z kategorii: Polska

Krzysztof Zasada

Maciej Nycz