Pedofil wyszedł z więzienia i zgwałcił nastolatka

Czwartek, 11 stycznia 2018 (12:50)

Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze aresztował na dwa miesiące Grzegorza Ł. podejrzanego o zgwałcenie nastoletniego chłopca. Mężczyzna był już raz karany za gwałty na nieletnich. W 2012 r. został prawomocnie skazany na sześć lat za to przestępstwo.

Grzegorzowi Ł. postawiono zarzuty dwóch gwałtów na nieletnim. Do ich popełnienia doszło w lutym 2016 r. oraz w listopadzie 2017 r. w Jeleniej Górze. Ponadto, podejrzanemu postawiono dwa zarzuty dotyczące odpłatnego i nieodpłatnego udzielania innym osobom - w tym nieletnim, substancji psychotropowych i środków odurzających - mówi rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze prok. Tomasz Czułowski.

Mężczyzna został zatrzymany 4 stycznia. Jak podała prokuratura, miał przy sobie amfetaminę. Postawiono mu również zarzut posiadania substancji psychoaktywnych.

Mężczyzna był już raz karany za gwałt na nieletnich. W 2012 r. został prawomocnie skazany na sześć lat za wykorzystywanie seksualne i gwałty na dwóch uczniach jednego z wrocławskich liceów. Grzegorz Ł. był wówczas pracownikiem basenu położonego przy szkole. Mężczyzna wyszedł z więzienia w 2016 roku.

(mpw) 

Artykuł pochodzi z kategorii: Polska