Plan naprawy finansów publicznych, który w piątek ma przedstawić premier, to "osobista inicjatywa Donalda Tuska" - mówi reporterce RMF FM Agnieszce Burzyńskiej wicepremier Waldemar Pawlak. Nie ma żadnego rządowego planu - podkreśla. Co więcej, twierdzi, że o programie nic nie wie; a żeby go nazwać rządowym, najpierw trzeba go przedstawić Radzie Ministrów.

Waldemar Pawlak

Nie widziałem żadnego dokumentu, nikt ze mną niczego nie konsultował. To będzie osobista inicjatywa pana premiera i Platformy Obywatelskiej. Ja nie wiem, w jakiej to formie będzie prezentowane, natomiast tego planu nie ma - stwierdził Waldemar Pawlak.

Wicepremier dodaje, że oczywiście każdy może sobie przedstawiać "jakieś" plany, ale by je nazywać rządowymi, trzeba je najpierw przedstawić Radzie Ministrów. A rząd takich dokumentów nie widział - podkreśla.

Taka, dość odważna jak na wicepremiera, wypowiedź to po trosze efekt rozgoryczenia z powodu ignorowania przez PO pomysłów ludowców, po trosze zaznaczenie: "jesteśmy i trzeba się z nami liczyć, bo możemy się jeszcze bardziej odciąć" i jednocześnie ostrzeżenie: "zostawcie KRUS w spokoju".