Paraliż drogowy na Śląsku. Po serii kolizji uszkodzonych ok. 30 samochodów

Piątek, 18 stycznia 2013 (09:46)
Aktualizacja: Piątek, 18 stycznia 2013 (12:02)

Do kilkunastu kolizji doszło na Drogowej Trasie Średnicowej w Chorzowie. Uszkodzonych zostało około 30 samochodów. Ruch na tym odcinku przywrócono przed południem.

Na Śląsku od rana panują trudne warunki drogowe, spowodowane przede wszystkim marznącą mżawką. Na niektórych odcinkach dróg jest bardzo ślisko. Szczególnie odczuli to kierowcy poruszający się Drogową Trasą Średnicową - jedną z najważniejszych dróg w aglomeracji, łączącą Katowice, Chorzów, Świętochłowice, Rudę Śląską i Zabrze.

Już około godz. 6.30 na DTŚ w Chorzowie, na jezdni w kierunku Katowic, doszło do kolizji ciężarówki z naczepą oraz trzech innych samochodów. Krótko po usunięciu skutków tego wypadku, w pobliżu Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Sportu - na przeciwległym pasie ruchu - doszło do kolejnych stłuczek.

Na jezdni, prowadzącej do Zabrza i Rudy Śląskiej, doszło do kilkunastu kolizji z udziałem ok. 30 samochodów. Na szczęście nie mamy informacji o poszkodowanych - powiedział nadkomisarz Krzysztof Piechaczek ze śląskiej policji.

Najgorsza sytuacja była na wysokości stadionu Ruchu. Tam w kilku kolizjach zderzyło się kilkanaście samochodów. Na miejscu straż pożarna usuwała z jezdni płyny, jakie wyciekły z rozbitych aut.

Do karambolu 6 samochodów doszło też w Bytomiu na drodze krajowej nr 88 Bytom. W tym wypadku ranne zostały dwie osoby. W Sosnowcu na drodze numer 86 zderzyły się 4 samochody. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Do kolizji doszło też w Poczesnej koło Częstochowy. Tam na jezdni w kierunku Warszawy zderzyły się 3 auta.

Marznący deszcz w Krakowie. Uszkodzonych kilkadziesiąt samochodów

 

Bardzo ślisko było także w Krakowie. Rano padał tam marznący deszcz. Jak informowaliśmy Was doszło do 2 wypadków i 25 kolizji. W sumie uszkodzonych zostało kilkadziesiąt samochodów. Co najmniej 7 na "pechowej" dziś ulicy Konopnickiej. Zobacz zdjęcia:

Kontakt24

Artykuł pochodzi z kategorii: Polska

Anna Kropaczek

RMF FM/PAP