Mali, duzi, starsi i młodsi - czyli dla każdego coś miłego na Olimpiadzie FM. Na tych, którzy chcą wziąć udział w zabawie, w Zakopanem na Polanie Szymoszkowej i pod Wielką Krokwią w ten weekend czeka ekipa RMF FM i mnóstwo atrakcji.

Zachęcamy m.in. do nauki bezpiecznej jazdy pod bacznym okiem instruktorów. Uczniowie Szkoły Bezpiecznej Jazdy próbują opanować trudną sztukę stania i zjeżdżania. Nie ma żadnych problemów z hamowaniem, ze skręcaniem raczej też nie. Trudna okazuje się za to jazda jeden za drugim - przyznaje instruktor.

A co mówią sami adepci trudnej sztuki jazdy na nartach? Najtrudniejsze jest skręcanie. Nogi się tak trudno układa. Bo jak skręca się w lewo, trzeba przechylić się w prawo i odwrotnie. I to się strasznie myli - zgodnie wyliczają.

Zdobyte umiejętności można sprawdzić na specjalnie przygotowanych trasach slalomów. Jednak niezależnie od poziomu zaawansowania zabawa na śniegu może być przednia – wystarczy tylko odrobina dobrego humoru. Maciej Pałahicki spotkał na stoku Tomasza Olbratowskiego:

Po południu natomiast impreza przeniosła się na Krupówki, do multimedialnego namiotu RMF FM. Na scenie trwają występy DJ-ów, karaoke, transmisje sportowych wydarzeń. Można kupić płyty RMF FM w promocyjnej cenie, nie zabraknie również radiowych gadżetów. Mamy także coś specjalnego dla amatorów fotografii - konkurs na najlepsze zdjęcie z ferii. Olimpiada RMF FM potrwa do 17 lutego.