Na scenę polityczną wkroczyła żona kolejnego kandydata na prezydenta. Zuzanna Dąbrowska - Ikonowicz, dziennikarka „Trybuny”, na spotkaniu w Pabianicach zapowiedziała aktywny udział w kampanii męża.

W Pabianicach Piotr Ikonowicz, kandydat na prezydenta z ramienia Polskiej Partii Socjalistycznej, oficjalnie rozpoczął swoją kampanię wyborczą. Ikonowicz do Pabianic przyjechał pociągiem, chcąc w ten sposób symbolicznie wesprzeć PKP. Żona dojechała jednak samochodem. Mąż usprawiedliwiał ją, że musiała zostać nieco dłużej z dzieckiem. Spotkanie w pustej hali, do której nie przyszło nawet sto osób, prowadził Wojciech Siemion.

Pani Zuzanna Dąbrowska - Ikonowicz stwierdziła, że to niedobrze, gdy żony kandydatów nie zajmują się polityką. Główną przyczyną dla której zdecydowała się aktywnie wesprzeć męża, to konieczność zareagowania na rozpad polskiej rodziny. Nawiązując do inauguracji kampanii wyborczej Mariana Krzaklewskiego zażartowała, że małżonki innych kandydatów co najwyżej przywołują husarię na pomoc mężowi. Husaria, jej zdaniem, nic jednak nie pomoże.

16:45