Odpowie przed sądem za werbowanie do niewolniczej pracy

Czwartek, 16 października 2008 (11:39)

Do Sądu Okręgowego w Szczecinie wpłynął akt oskarżenia przeciwko mężczyźnie, który werbował Polaków do pracy w Niemczech. Na miejscu okazywało się, że nic nie zarobią. Dokładnie rok temu reporterzy RMF FM ujawnili nielegalny proceder na terenie województwa zachodniopomorskiego.

Polacy byli zmuszani w Niemczech do niewolniczej pracy i oszustw. Musieli wyrabiać karty kredytowe, którymi płacili za zakupy. Cały towar oddawali oszustom. Na terenie Zachodniopomorskiego pracę oferował 60-latek. To on organizował wyjazd.

Nasi reporterzy zajmowali się tą sprawą wielokrotnie. Zgłaszali się do nich zastraszeni poszkodowani, którzy opowiadali o całym procederze, prosząc o zmianę głosu. Zostałam haniebnie oszukana, naciągana, zagłodzona i cały dzień szorowałam dywany - mówiła jedna z poszkodowanych:

Ustalono, że Jerzy K. wywiózł do Niemiec co najmniej czternaście osób. Grozi mu do 15 lat więzienia. Według informacji naszych reporterów, policja ma sygnały o kolejnych oszukanych. W sprawie trwa śledztwo.

Artykuł pochodzi z kategorii: Polska

RMF FM - newsroom