Od marca drożeje przejazd autostradą A2

Środa, 19 lutego 2020 (15:46)

O dwa złote więcej na każdym z odcinków zapłacą kierowcy korzystający z wielkopolskiego odcinka autostrady A2. Stawki za przejazd między Nowym Tomyślem a Koninem wzrosną od przyszłego miesiąca dla wszystkich typów pojazdów. Razem z podwyżką, zarząd A2 zapowiada też wprowadzenie m.in. elektronicznego systemu poboru opłat.

Opłata za przejazd motocyklem i osobówką wzrasta do 22 złotych na każdym odcinku autostrady A2. Między Koninem a Nowym Tomyślem odcinki są trzy, zatem za przejechanie 150 km opłata wzrośnie do 66 złotych.

W przypadku aut dostawczych, aut z przyczepą i ciężarówek opłaty będą się wahać od 33 złotych do 220 złotych za jeden odcinek.

Nowe stawki na wielkopolskim odcinku A2 wchodzą w życie 2 marca od godziny 6:00.

Zarząd autostrady wprowadzenie nowych stawek tłumaczy rozbudową trasy na poznańskim odcinku. Autostradowa Obwodnica Miasta ma od niedawna po trzy pasy w każdym kierunku. W komunikacie zarządu trasy czytamy też o konieczności rozbudowy infrastruktury i nowym pomyśle - wprowadzeniu tzw. videotollingu, czyli systemu elektronicznego sczytywania tablic rejestracyjnych.

 

 

Artykuł pochodzi z kategorii: Polska

Joanna Potocka

Mateusz Chłystun