Nowelizacja ustawy o zakładach opieki zdrowotnej jak ustawa medialna?

Sobota, 25 października 2008 (12:12)

Mam nadzieję, że błąd usunie Senat. Jeśli nie, to ustawę zawetuje prezydent - mówi wicemarszałek Sejmu Krzysztof Putra. Chodzi o lukę prawną w przyjętym przez Sejm projekcie nowelizacji ustawy o zakładach opieki zdrowotnej. Luka pozwala na tworzenie restauracji, hoteli a nawet klubów rozrywkowych na terenie szpitala zamiast niedochodowych oddziałów.

Z projektu zniknęły zapisy, które zabraniają prowadzenia w szpitalach uciążliwej dla pacjentów działalności gospodarczej. Jak sugeruje Nasz Dziennik, to podobna sytuacja do słynnych już słów "lub czasopisma", które zniknęły z projektu ustawy medialnej za czasów afery Rywina.

Na szczęście parlament w Polsce jest dwuizbowy. Mam nadzieję, że Senat te błędy usunie. Jeśli ustawy nie będą dobre, to zapewne prezydent je zawetuje - mówi Putra.

Paweł Graś z Platformy Obywatelskiej ripostuje, że jest cały szereg innych zapisów zabezpieczających placówki: W to miejsce pojawiło się szereg innych zapisów, które uniemożliwiają prywatyzację bez woli, bez zgody samorządów.

Ustawa trafi teraz do Senatu.

Artykuł pochodzi z kategorii: Polska

RMF FM - newsroom