Nowe tropy ws. ludzkich szczątków znalezionych w Dolinie Roztoki

Poniedziałek, 23 października 2017 (12:07)

Zakopiańska policja ma nowe tropy, które być może pomogą w identyfikacji ludzkich szczątków odnalezionych na początku września tego roku w Dolinie Roztoki w Tatrach. Przełomem w sprawie może okazać się opublikowanie na Facebooku zakopiańskiej policji zdjęć, fragmentów odzieży i wyposażenia należącego do mężczyzny, który nie żyje od 9 lat.

Jesteśmy zaskoczeni odzewem wśród osób, które czytały ten post. Informacje, które zamieściliśmy, mają ponad czterysta tysięcy odsłon. Jest mnóstwo udostępnień i osób, które komentują te zdjęcia. Podpowiadają nam do kogo możemy się zwrócić. Bardzo dziękujemy za pomoc, osobom, które zaangażowały się w akację - mówi RMF FM Roman Wieczorek z zakopiańskiej policji.

Tajemnicza śmierć w Dolinie Roztoki. Policja publikuje zdjęcia rzeczy, które należały do turysty

Zakopiańska policja opublikowała zdjęcia przedmiotów należących do osoby, której szczątki odnaleziono kilka tygodni temu w Dolinie Roztoki w Tatrach. Funkcjonariusze proszą o kontakt wszystkich, którzy rozpoznają te rzeczy i wiedzą, do kogo mogły należeć. czytaj więcej

Coraz więcej śladów pasuje do wytypowanego już wcześniej mieszkańca Podkarpacia, który zaginął kilka lat temu.

Pewność dadzą dopiero badania porównawcze pobranego z odnalezionych szczątków DNA. Na razie prokuratura wystąpiła o określenie kosztów i terminu ich wykonania.

(ug) 

Artykuł pochodzi z kategorii: Polska

Maciej Pałahicki