Niepokoje na Majdanie, wyciek gazu i wezwanie dla Mazura. Oto początek tygodnia!

Poniedziałek, 9 grudnia 2013 (22:02)

Nie mieliście czasu, by śledzić najświeższe informacje? Nic straconego! Mamy dla Was tradycyjne podsumowanie dnia. A działo się sporo.

Prokuratura potwierdziła informacje RMF FM

Potwierdziły się niedzielne doniesienia naszego reportera RMF FM Romana Osicy ws. śledztwa dotyczącego śmierci generała Marka Papały. Edward Mazur może przyjechać z USA do Polski bez narażania się na zatrzymanie. Prokuratura Apelacyjna w Łodzi uchyliła postanowienie ws. tymczasowego aresztowania polonijnego biznesmena podejrzanego o podżeganie do zabójstwa. TUTAJ przeczytasz więcej.

Problemy finansowe NFZ

W przyszłym roku Narodowy Fundusz Zdrowia nie będzie mógł skorzystać z rezerwy finansowej. Wyniesie ona zero złotych. To sytuacja bez precedensu. W tym roku 650 mln złotych z funduszu zapasowego wykorzystano na załatania dziury powstałej po składkach zdrowotnych, których nie udało się ściągnąć. O sprawie pisał Mariusz Piekarski.

Bezrobocie znów rośnie

Po raz pierwszy od lutego wzrosło bezrobocie. W listopadzie wyniosło 13,2 procent, czyli o 0,2 procenta więcej niż miesiąc wcześniej. Najnowsze wyliczenia przedstawił minister pracy Władysław Kosiniak-Kamysz. Jakie są rokowania na najbliższe miesiące? Przeczytaj TUTAJ!

Kolejne kłopoty z bankowością elektroniczną

Na Gorącą Linię RMF FM informowaliście nas o kolejnych problemach z bankowością internetową Pekao SA. Nie można było się zalogować do kont za pośrednictwem serwisu Pekao24. Więcej TUTAJ.

Są wyroki za "heil Hitler" przed Auschwitz

Na kary po pół roku więzienia w zawieszeniu na trzy lata, grzywny i przepadek telefonu, którym robiono zdjęcia, skazano dwoje tureckich studentów, którzy pod bramą byłego obozu Auschwitz pozdrawiali się nazistowskimi gestami. 22-latkowie zostali zatrzymani w niedzielę. Dobrowolnie poddali się karze.

Niespokojny dzień na Majdanie

Milicja wyparła demonstrantów sprzed zablokowanych budynków rządu Ukrainy i usunęła stojące tam barykady. Nie doszło jednak do szturmu na Majdan Niepodległości, na którym obozują przeciwnicy władzy. Umundurowani i uzbrojeni ludzie w maskach zajęli serwery głównej partii opozycyjnej Batkiwszczyna byłej premier Julii Tymoszenko, a opozycja ostrzegła, że nie da się zastraszyć władzom. Tak minął poniedziałek w Kijowie.

Wyciek gazu w centrum Warszawy

Gaz ulatniał się w stolicy w okolicach dworca Warszawa Centralna. Ewakuowano około 500 osób - część pasażerów oraz klientów położonego obok centrum handlowego. Późnym wieczorem sytuacja została przywrócona do normy.

Przełom w leczeniu choroby Parkinsona

Grupa francusko-hiszpańskich naukowców dokonała sensacyjnego przełomu ws. choroby Parkinsona. Ustalili oni, co jest głównym powodem powstawania tej choroby. Dzięki temu odkryciu będzie można leczyć chorobę Parkinsona, a nie tylko jej objawy. O sprawie donosił z Paryża Marek Gładysz.

Porażka Polek w drugim meczu na MŚ w piłce ręcznej

Nasze szczypiornistki przegrały na MŚ z utytułowanymi Hiszpankami 20:26. Trzeba jednak zaznaczyć, że przez większą część meczu spisywały się znakomicie. Pierwsza połowa zakończyła się remisem 11:11, a w drugiej biało-czerwone wyszły nawet na prowadzenie. Niestety nie zdołały go utrzymać. Więcej w relacji Macieja Jermakowa.

Lewandowski nie dostanie Złotej Piłki

Argentyńczyk Lionel Messi, Francuz Franck Ribery i Portugalczyk Cristiano Ronaldo znaleźli się w finałowej trójce plebiscytu FIFA i magazynu "France Football" na najlepszego piłkarza roku. Nazwisko zwycięzcy zostanie ogłoszone 13 stycznia w Zurychu. Wśród 23 nominowanych był napastnik Borussii Dortmund Robert Lewandowski. O finalistach w innych kategoriach przeczytacie TUTAJ.

Artykuł pochodzi z kategorii: Polska

Michał Rodak