Nieoficjalnie: Michał Wójcik ministrem w KPRM. Solidarna Polska ma przyjąć w tej sprawie rekomendację

Środa, 30 września 2020 (17:10)
Aktualizacja: Środa, 30 września 2020 (19:32)

Solidarna Polska nie dogadała się w sprawie tego, kto ma być ministrem w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów – dowiedział się nieoficjalnie reporter RMF FM, Patryk Michalski. Początkowo politycy mówili, że ministrem będzie Michał Woś i miał jednoznaczną rekomendację. Jednak, jak się nieoficjalnie dowiadujemy - polityk się wycofał. Według nieoficjalnych informacji RMF FM ministrem w KPRM z ramienia Solidarnej Polski ma zostać w zamian Michał Wójcik.

Jak informuje reporter RMF FM - Solidarna Polska nie podjęła jeszcze decyzji ws. tego, kto spośród polityków ugrupowania Ziobry ma zostać ministrem w KPRMMamy wielu dobrych kandydatów, trudno się zdecydować - mówią ludzie Zbigniewa Ziobry. Do tej pory w tym kontekście wspominany był Michał Woś. Polityk dostał jednoznaczną rekomendację jednak - jak dowiaduje się nieoficjalnie RMF FM - wycofał się.

Teraz w zamian, to Michał Wójcik - dotychczasowy wiceminister sprawiedliwości - ma być ministrem w KPRM z ramienia Solidarnej Polski. Partia jeszcze dziś ma przyjąć rekomendację w tej sprawie - dowiedział się nieoficjalnie reporter RMF FM.

Rekonstrukcja rządu. Poznaliśmy skład nowego gabinetu Morawieckiego

Premier Mateusz Morawiecki podczas dzisiejszej konferencji prasowej nie przedstawił całego składu nowego rządu ani nowego podziału kompetencji pomiędzy ministerstwami. Potwierdziły się wszystkie ustalenia RMF FM, dotyczące zmian personalnych w gabinecie Morawieckiego - do rządu wróci Jarosław Gowin, który obejmie resort rozwoju, pracy i technologii. Wejdzie do niego także w randzie wicepremiera lider Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński.

Jak poinformował Morawiecki, resortem edukacji i nauki pokieruje Przemysław Czarnek, a resortem rolnictwa i leśnictwa - Grzegorz Puda. Ministrem odpowiedzialnym w KPRM za kontakty z samorzadami ma być reprezentujący Porozumienie Michał Cieślak.

Artykuł pochodzi z kategorii: Polska

Sara Bounaoui