Nie będzie Air Show 2017. Zamiast tego... kilkugodzinny piknik

Poniedziałek, 5 grudnia 2016 (19:16)

​Wbrew niedawnym zapowiedziom szefa MON Antoniego Macierewicza, w 2017 r. w Radomiu nie odbędzie się dwudniowy Air Show, ale kilkugodzinny piknik lotniczy - poinformował radomski magistrat. Informację potwierdziło także wojsko, które Air Show zaplanowało na 2018 r.

Na temat organizacji Międzynarodowych Pokazów Lotniczych Air Show rozmawiali w Warszawie prezydent Radomia Radosław Witkowski i dowódca generalny Rodzajów Sił Zbrojnych gen. Mirosław Różański.

Była to konsekwencja deklaracji złożonej kilka tygodni temu w Radomiu przez ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza - poinformowało w komunikacie prasowym biuro prasowe prezydenta Radomia.

Z informacji, jakie prezydent otrzymał podczas spotkania wynika, że strona wojskowa nie jest w stanie organizować rok po roku dużych pokazów lotniczych - wyjaśnił magistrat.

W związku z planowanymi na 2018 rok obchodami 100-lecia polskiego lotnictwa, którym ma towarzyszyć Air Show, Radom otrzymał propozycję zorganizowania własnymi siłami i na własny koszt pikniku lotniczego. Według prezydenta Radomia byłyby to trwające 2-3 godziny pokazy polskich pilotów.

Wojsko przeniesie imprezę na 2018 rok

Rzecznik Prasowy Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych ppłk Szczepan Głuszczak potwierdził, że wojsko nie planuje organizacji Air Show w 2017 r. Impreza ma być przeniesiona na 2018 rok i uświetnić obchody 100-lecia polskiego lotnictwa.

W październiku, podczas wizyty w Radomiu, minister obrony narodowej Antoni Macierewicz, zapowiedział, że Air Show odbędzie się także w 2017 r. Chciałem jednoznacznie powiedzieć, że oczywiście w roku 2017, jak zawsze, tu właśnie, w Radomiu, a nie gdzie indziej, bo to jest miasto, które to wielkie przedsięwzięcie zaczęło realizować i będzie realizowało zawsze, odbędą się Międzynarodowe Pokazy Lotnicze Air Show - zapowiedział Macierewicz.

Air Show w Radomiu to największa impreza lotnicza w kraju. Od 2003 r. pokazy odbywają się co dwa lata. Ostatnio imprezę zorganizowano w sierpniu 2015 r. Pokazy cieszą się dużym zainteresowaniem miłośników lotnictwa.

(łł)

Artykuł pochodzi z kategorii: Polska