Neumann: To cyrk. Znów będziemy słyszeć o mgle i parówkach. Macierewicz może wywołać wojnę z Rosją

Piątek, 5 lutego 2016 (10:28)

"Podkomisja, którą Macierewicz powołał, tak naprawdę ma już napisane raporty. Mają teraz to wcielić w życie i dostaną jeszcze za to niezłą gratyfikację. Z pieniędzy MON zapłacimy pseudoekspertom" - mówi gość Kontrwywiadu RMF FM, szef klubu PO Sławomir Neumann, w odpowiedzi na pytania słuchaczy. Zdaniem Neumanna "to będzie coś niewiarygodnego, bo znów będziemy słyszeć o sztucznej mgle, o żelaznej brzozie i parówkach wybuchających przy gotowaniu". "Robienie takiego cyrku, jaki robi Macierewicz, jest niepotrzebne. To ośmieszy państwo" - uważa gość RMF FM. Dodaje, że zadaniem podkomisji jest udowodnienie tezy o zamachu w Smoleńsku, co może wywołać wojnę z Rosją. Śledztwo oddano Rosjanom? "Takie kłamanie jest czymś nieprawdopodobnym, wręcz absurdalnym, ale ono utworzyło religię smoleńską, która żyje i paliwem dla niej ma być podkomisja Macierewicza" - uważa szef klubu PO.

Pytany o Donalda Tuska odpowiada: "w Platformie zawsze jest dla niego miejsce, bo wprost kojarzy się z PO". Neumann dodaje, że Tusk wciąż ma mocną pozycję w partii. Jeśli wróci, to będzie ważnym graczem na scenie politycznej. To będzie gracz pierwszej ligi - uważa gość Kontrwywiadu.

Legalizacja związków partnerskich? Zdaniem szefa klubu PO, dziś taka rozmowa jest bezcelowa, widząc, jaki jest skład parlamentu. Neumann uważa, że to "bicie piany". Jesteśmy dziś partią, która będzie broniła wolności zawłaszczanej przez PiS, a nie otwierała nowe obszary wolności, bo większość sejmowa myśli, jak tę wolność Polakom ograniczyć - mówi gość Kontrwywiadu. 

Sławomir Neumann odpowiada również na pytania o PiS, NFZ na Śląsku i rezolucję.

Sławomir Neumann w ogniu pytań słuchaczy RMF FM

(abs)

Artykuł pochodzi z kategorii: Polska